Ενημέρωση σχετικά με τον κατ΄ οίκον έλεγχο ασθενούντων δημοσίων υπαλλήλων 2023-2024

Σχετικά έγγραφα :

1. Την αριθμ. ΓΔΔΥΚΜ οικ. 4305(2)/03-01-2023 απόφαση του  Αντιπεριφερειάρχη Δημόσιας Υγείας Π.Κ.Μ. (ΑΔΑ: 68ΝΨ7ΛΛ-Η16)

2.Το με αριθμ. Πρωτ. 455879(3083)/04-07-2023 έγγραφο της Υποδ/νσης Οικ/κου & Ανθρ. Πόρων Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς του Τμήματος Ανθρωπίνων Πόρων και    Υποστήριξης

Σε εκτέλεση των παραπάνω σχετικών σας ενημερώνουμε ότι ορίστηκε ως Υπηρεσιακός Ιατρός για τον κατ΄ οίκον έλεγχο των ασθενούντων υπαλλήλων στην Π.Ε. Κιλκίς ο κ. Καραγιάννης Ευάγγελος υπάλληλος της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Π.Κ.Μ.  κλάδου ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας ΕΣΥ, με αναπληρώτρια την κα Λαμπροπούλου-Οικονόμου Αγγελική, υπάλληλο της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Μ.Ε.Θ.,  κλάδου ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας ΕΣΥ.

Σας επισημαίνουμε ότι με βάσει του του άρθρου 2 του Ν.4210/2013 ΦΕΚ Α΄254 και βάσει του άρθρου 28 του Ν 5043/ η ενημέρωση των γιατρών είναι υποχρεωτική και αφορά και τους ασθενείς δημοσίους υπαλλήλους η Υπηρεσία των οποίων εδρεύει εντός Νομού Κιλκίς και στην οποία δεν υπηρετεί ελεγκτής ιατρός.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες καθώς και οι Προΐστάμενοι των Σχολικών Μονάδων Π/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς να συμπληρώνουν καθημερινά τον αντίστοιχο επισυναπτόμενο πίνακα με τα στοιχεία των υπαλλήλων της σχολικής τους μονάδας που απουσιάζουν με αναρρωτική άδεια και να τoν αποστέλλουν στα κάτωθι υπηρεσιακά e-mail:

ΠΡΟΣ

1. κ Καραγιάννης Ευάγγελος (evaggeloskaragiannis@gmail.com)
  2. κα Λαμπροπούλου-Οικονόμου Αγγελική (A.Oikonomou@pkm.gov.gr)

ΚΟΙΝ

Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΙΛΚΙΣ (tmmyschool@dipe.kil.sch.gr)

2023 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΚΤΗ ΓΙΑΤΡΟ Σ ΟΛΕΣ ΤΙΣ Δ_Υ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.pdf-MARTHA

01-09-23 Κατάσταση Υπαλλήλων ΝΗΠ Απουσιάζουν Ελεκτής Ιατ